loading

Show info

bilgi@maviyesilajans.com.tr
www.maviyesilajans.com.tr
0532 625 85 53 - 0232 462 07 43

PARK OLIVIA

Soyal Medya Yönetimi SOSYAL MEDYA REKLAMLARI İyi bir reklam ajansı ile çalışarak sosyal medya reklamları sayesinde...

Details

Soyal Medya Yönetimi

SOSYAL MEDYA REKLAMLARI

İyi bir reklam ajansı ile çalışarak sosyal medya reklamları sayesinde başarılı kampanyalar yürütmek mümkündür. Sosyal medya reklamları, tasarım ile başlar ve kampanya yönetimi ile devam eder. Kampanya konusu firma ile görüşme yapılarak belirlenir. Belirlenen kampanya için hangi sosyal medya mecralarında reklam çalışması hazırlanacağı, reklam tasarımının şekli, reklamın süresi, bütçesi, hedef kitlesi, yönlendirilecek siteler, doldurulacak formlar gibi birçok konu ajans sosyal medya ekibi tarafından hazırlanarak firmaya teklif edilir.

Firma ajansın hazırlamış olduğu teklifi inceleyerek belirlenen bütçe doğrultusunda onay ile beraber reklam yayınına başlanır. Kampanya hazırlanırken yapılan reklam tasarımının önemini bilmek gerekir. Ayrıca sadece bir tek reklam kampanyası ile değil hedef kitleye birkaç kampanya ile ulaşılması önemlidir. Bunun için direk form doldurma reklamı, web sitesi ile etkileşim reklamı, görsel reklamlar ve video tanıtım reklamları en etkileyici reklamlardır.

SOSYAL MEDYA NEDİR ?

İnsanların etkileşmek için kullandıkları dünya genelinde çok yaygın olarak kullanılan sitelerdir. Sosyal medya nedir hesapları hem kişisel hem de kurumsal olarak açılabilir. Sosyal medya nedir  hesapları ilk yaygınlaştığında amaç sosyalleşmek arkadaş bulmaktı. Eski arkadaşlarınla tekrar karşılaşmak ve paylaşımlar yaparak zamanı eğlenceli hale getirmek için tasarlanmıştı. Ancak günümüzde sosyal medya hesapları tam anlamıyla ticari piyasanın döndüğü platformlar haline gelmeye başladı.

Bugün ister kişisel isterse kurumsal sayfa kullanan herkes öncelikle kendisinin ve firmasının tanıtımını ve reklamını yapmak için ciddi mücadele vermeye başlamıştır. Sosyal medya nedir de hesap açmak, açılan hesapları yönetmek kişisel sayfalar için kolay gözüküyor olabilir. Ancak kurumsal sayfalar için konu çok daha farklı alanlara taşınmaktadır.

SOSYAL MEDYA KULLANIMI

Günümüzde herkesin elinde telefonları görmek artık zor değil. Telefonların en etkili mecrası olan sosyal medya nedir sizin de var olmanız en önemli yatırım aracıdır.  Milyonlarca insan günün çoğunu sosyal medya mecralarında geçirmektedir. Bu kadar çok hedef kitlenizin bulunduğu bir mecrada olmak ister. Paylaşımlarla onları etkilemek, kampanyalar ile satışlarınızı artırmak için sosyal medya hesaplarınız olması gerekir. Böylece hedefe daha az maliyet harcayarak daha çabuk ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya reklamları başlaması ile beraber, ajans ekibi reklam ve kampanya takibini yaparak firma yetkililerini bilgilendirmeli, etkin olmayan bir kampanyada değişiklikler yaparak etkinliği artırmalı, bütçeye göre hedef kitlesini artırmalı ya da daraltmalıdır. Böylece müşteri ödediği ücretin karşılığını başarılı bir şekilde alması sağlanmalıdır. Sosyal medya reklamlarında tasarım yaparken kurumların yayın ilkesine riayet etmeli, az ziyaretçi alan yada etkileşimi az olan tasarım ve reklam kampanyalarından kaçınılmalıdır.